NEHİRLER KURUYOR

Aşağa gitmek

NEHİRLER KURUYOR

Mesaj  Admin Bir Çarş. Kas. 19, 2008 3:46 pm

Nehirler Kuruyor
Barajlar, taşımacılık, kirlenme ve iklim değişiklikleri nedeniyle milyonlarca kişiye su sağlayan nehirler giderek kuruyor. Doğal Hayatı Koruma Vakfı, hükümetleri acil önlem almaya çağırdı.

Doğal Hayatı Koruma Vakfı, Salween, Tuna, Ganj, İndüs, Nil, Mekong, Yangtze ve Rio Grande gibi nehirlerdeki suyun giderek azalmakta olduğu uyarısında bulundu.Örgüt, Salween Nehrinin barajlar, Ganj nehrinin aşırı kullanım, Tuna nehrinin yoğun taşımacılık, İndüs ve Nil nehrinin ise küresel ısınma nedeniyle tehdit altında olduğunu belirtti. Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın raporuna göre; nehir sularının plansız kullanımı sonucu hayvan türlerinin 5’te biri yok oldu veya sayıları büyük oranda azaldı.

Raporda, dünyanın karşı karşıya olduğu temiz su sıkıntısının en az küresel ısınma kadar yıkıcı etkileri olabileceği vurgulandı. Milyonlarca kişinin su ihtiyacını karşılayan nehirlerin, göllerin ve sulak alanların korunması için hükümetleri acil önlem almaya çağıran Doğal Hayatı Koruma Vakfı, ülkeler arasında nehir sularının paylaşımının daha iyi yapılması gerektiğine de işaret etti.

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 49
Kayıt tarihi : 19/11/08

Kullanıcı profilini gör http://egitim1.hareketforum.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz